The Israel Camerata Jerusalem

חברי התזמורת

תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים

מנהל מוזיקלי: אבנר בירון
 

כינור ראשון

 • מתן דגן *

  מתן דגן

  מתן דגן למד בצעירותו נגינת כינור אצל נאוה מילוא, אורה שירן ואירה סבטלובה. לאחר שירותו הצבאי כמוסיקאי מצטיין נסע ללמוד בבית הספר הגבוה לאמנויות בברלין, שם למד בהדרכת אילן גרוניך. במהלך לימודיו זכה למלגות לימודים ותמיכה מקרן התרבות אמריקה-ישראל ואת לימודי התואר הראשון סיים בהצטיינות.

  בעשור שבין 2002 ל-2012 שימש כנר מוביל באנסמבל אוֹריוֹל בברלין ובתזמורת ה-Kammerakademie של פוטסדם, עמה הופיע אף כסולן.

  בשנים האחרונות מתן מחזיר את מרכז הכובד של פעילותו לישראל, בין השאר ככנר ראשי של אנסמבל סולני תל אביב וכנגן אורח ב"פרויקט הקאמרי הישראלי" . כמו כן היה נגן כינור בארוק באנסמבל סולני באך.

  בתחילת שנת 2013 הצטרף מתן דגן לשורות הקאמרטה הישראלית ירושלים בתפקיד כנר ראשי.

 • נטשה שר *

  נטשה שר

  נטשה שר עלתה ממוסקבה בשנת 1990, ומאז הופיעה כסולנית עם רוב התזמורות בארץ כגון: התזמורת הפילהרמונית הישראלית, תזמורת רשות השידור, הקאמרטה הישראלית ירושלים, תזמורת הקאמרית הישראלית ואחרות.

  השתתפה הן כסולנית והן כחברת הרכבים קאמריים בקונצרטים ופסטיבלים רבים בארץ ובחו"ל כולל הופעות בלונדון, פריס, פרנקפורט, מילאנו ובסיור קונצרטים ביפן.

  בוגרת האקדמיה למוסיקה בירושלים, שם למדה אצל פרופ' מאיה גליזארובה ופרופ' יורי גנדלסמן. נטלי הינה חברה בשלישיית מיתרים "אראטו" ומאז הקמתה בשנת 2004 מופיעה באופן קבוע בסדרות קאמריות רבות בארץ.

  כיום מנגנת נטשה ככנרת ראשית של התזמורת.

 • כרמלה ליימן **

  כרמלה ליימן

  כרמלה ליימן, ילידת ליטא, עלתה לארץ בשנת 1972. בוגרת האקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בת"א, שם סיימה תואר ראשון ושני בהצטיינות בהדרכת פליקס אנדרייבסקי, אילונה פהר, ויאיר קלס. כחברה ברביעיית 'גרטלר' הופיעה בארה"ב, ספרד, אנגליה, צרפת וגרמניה. בשנים האחרונות השתתפה במספר רב של הפקות קאמריות בארץ, במסגרתן גם הקליטה שלושה דיסקים: חמישיות קלרנית ישראליות עם אלי חפץ, ושני דיסקים המוקדשים למוסיקה של גיטו טרזינשטט. משנת 1990 משמשת כמוביל משנה בקאמרטה הישראלית ירושלים.

 • ארנולד קוביליאנסקי

  ארנולד קוביליאנסקי

  ארנולד קוביליאנסקי נולד במוסקבה. בשנת 1971 סיים את לימודיו באקדמיה למוסיקה ע"ש גנסין, בה למד אצל פרופ' פטר בונדרנקו. במהלך 1971-1973 הוא שימש כסולן באנסמבל המוסיקה העתיקה "רוסקונצרט", וב-1973 הוזמן לתזמורת הקאמרית המפורסמת של מוסקבה תחת המנצח רודולף ברשאי, שבה המשיך לנגן עד לעלייתו לישראל ב-1990. בשנים 1992-2013 ארנולד קוביליאנסקי כיהן כמוביל בתזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים, עימה ניגן גם כסולן. הוא השתתף עם התזמורת בפסטיבלים בינלאומיים בצרפת ובגרמניה. כיום קוביליאנסקי הוא כנר עמית כבוד בתזמורת.

 • מיכאל פביה

   

   

 • רומן יוסופוב

  רומן יוסופוב

  הכנר רומן יוספוב נולד בשנת 1966 בעיר דושנבה אשר בטג'יקיסטן הקטנטנה (לשעבר בריה"מ). את השכלתו המוסיקלית רכש באקדמיה למוסיקה ע"ש צ'ייקובסקי במוסקבה ולאחר שעלה ארצה, ב-1990, באקדמיה למוסיקה באוניברסיטת תל אביב. מאז עלייתו ארצה ניגן עם תזמורת הסימפונית – עולים ועם תזמורת רשות השידור ירושלים. בשנת 2005 הצטרף לקאמרטה.

 • גלינה קורינטס

כינור שני

 • אדי רזניק *

  אדי רזניק

  אדי רזניק, יליד קישינב, מולדובה (1969), עלה ארצה בשנת 1991 ולמד באקדמיה למוסיקה בתל אביב אצל פרופ. ירושביץ'. לאחר 10 שנות פעילות עם סינפונייטה ישראלית באר-שבע, הגיע לקאמרטה הישראלית ירושלים בשנת 2005 בגלל אהבתו למוסיקה מתקופת הבארוק וגם כי שאף להיות חלק מגוף מוסיקלי שלא מתפשר על איכות. אדי נשוי, אב לשלושה בנים, חובב ג'אז, בישול וכדורסל.

 • הדס פבריקנט *

  הדס פבריקנט

  הכנרת הדס פבריקנט למדה לתואר שני באקדמיה למוזיקה בתל אביב אצל אירנה סבטלובה. הדס פבריקנט הינה הכנרת הראשונה של הרביעייה העכשווית. זכתה ב'גראנד פרי' להרכבים קאמריים, פולין ופרס שרת החינוך והתרבות ע"ש עדן פרטוש. הופיעה באולמות החשובים בעולם ביניהם קרניגיי הול ומרכז לינקולן בניו יורק, קונצרטחבאו באמסטרדם ועוד. הדס הייתה כנרת ראשית ומובילה באנסמבל סולני ת"א ובתזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית. הדס משנת 2013 חברה בטריו הפסנתר אפסיונטה. מנגנת בכינור ויום מקרן זיסאפל.

 • אומרי צח

  אומרי צח

  אומרי צח, נולד בגאורגיה בשנת 1957. התחיל ללמוד לנגן על כינור מגיל שבע אצל אחד המורים המפורסמים בברית המועצות, אליאשווילי.
  לאחר הלימודים, אומרי ניגן בGeorgian National Symphony Orchestra בתפקיד הכנר הראשי.
  למשך עונה אחת למד אצל פרופסור מארק לובוצקי באקדמיה של המבורג ועבד בתזמורת הקאמרית "אקדמיה המבורג".
  בשנת 1992, עלה למדינת ישראל והחל לעבוד בקאמרטה ירושלים. במקביל, ניגן בשלל הרכבי טריו ורביעייה מוסיקה קאמרית. כמו כן, עובד כמחליף בתזמורת הפילהרמונית הישראלית.
  עד היום אומרי מנגן בשורות התזמורת קאמרטה ירושלים.
   

 • מיכאל קונצביץ'

  מיכאל קונצביץ'

  הכנר מיכאל קונצביץ נולד בשנת 1952 בעיר חרקוב שבאוקראינה (לשעבר בריה"מ). את השכלתו המוסיקלית רכש באקדמיה למוסיקה בעירו. מיכאל ניגן בעברו עם הפילהרמונית והסימפונית של חרקוב אך בשנת 1989 החליט שזהו זמנו לעלות ארצה. עם עלייתו הצטרף מיכאל כנגן כינור שני לתזמורת. מיכאל משמש גם כמנהלה האדמיניסטרטיבי של התזמורת.

 • סמדר שידלובסקי

 • קרן שושני

  קרן שושני

  קרן שושני עלתה לארץ בשנת 1999. היא בוגרת תואר מוסמך מהאקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים ע"ש רובין, שם למדה אצל חגי שחם. זכתה בפרס ראשון בתחרות למוסיקה קאמרית באקדמיה, ובמלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל. משתתפת בפסטיבלים שונים בארץ, ומשנת 2008 מנגנת בתזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים.

ויולה

 • טטיאנה פיין

 • בוריס רימר

  בוריס רימר

  בוריס רימר נולד ב-1977 בקזחסטן. הוא החל ללמוד כינור כשהיה בן 7 בבית הספר הממלכתי הגבוה למוסיקה עם פרופ' ראיסה מוסאחודג'ייבה. בתום לימודיו עלה ארצה, והמשיך את לימודיו בכינור ובוויולה בבית הספר הגבוה למוסיקה ע''ש בוכמן-מהטה עם פרופ' אירנה סבטלובה. במשך שנות הלימוד הופיע כחבר התזמורת הפילהרמונית הצעירה ברחבי הארץ ובחו''ל, וכן השתתף בפרויקטים רבים של מוסיקה קאמרית.

  בשנים 2005-2006 שימש כמוביל ויולות בתזמורת סימפונט רעננה, ובשנים 2006-2009 כנגן ויולה בתזמורת הקאמרית הישראלית. מ-2009 הוא חבר בקאמרטה הישראלית ירושלים.

 • אדוארד שובייב

  אדוארד שובייב

צ'לו

 • צבי אורליאנסקי *

  צבי אורליאנסקי

  הצ'לן צבי אורליאנסקי נולד בישראל בשנת 1973. הוא החל את לימודי הצ'לו בגיל 8 אצל מרסל ברגמן. הוא בעל תואר ראשון מהאקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בתל- אביב, ותעודת אמן מהתכנית היוקרתית לשלישיות פסנתר של קונסרבטוריון ניו-אינגלנד בבוסטון בהצטיינות יתרה. ניגן כסולן עם התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, התזמורת הקאמרית רמת-גן, תזמורת קלאסיקה חדרה והתזמורת הסימפונית ע"ש קרטר. כיום צבי הוא צ'לן ראשי בתזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים.

 • מרינה כץ *

  מרינה כץ

  מרינה כץ, צ'לנית ראשונה בקאמרטה הישראלית ירושלים, החלה ללמוד נגינת צ'לו בילדותה בבית הספר למוסיקה ע"ש אמיל דַרזין בריגה, בירת לטביה בכיתתה של פרופסור אלאונורה טסטלץ. אחרי עלותה ארצה, בסתיו 1994, נרשמה ללימודי צ'לו באקדמיה למוסיקה ע''ש רובין בתל-אביב ושם סיימה בהצטיינות את לימודי הצ'לו לתואר הראשון. את התואר השני השלימה באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, בהדרכת הפרופ' עמנואל גרובר.

  מרינה זכתה בפרסים בתחרות הבינלאומית ע''ש צ'ייקובסקי לנגנים צעירים במוסקבה בשנת 1992, בתחרות בראון-רוג'ר-סיגל לנגני כלי קשת ישראלים בירושלים בשנת 1996 ובתחרות למוסיקה ישראלית ע''ש פאול בן-חיים בשנת 1999. בין השנים 2003-1995 זכתה במבחני קרן התרבות אמריקה-ישראל. בשנת 2001 השתתפה בפסטיבל הבינלאומי לצ'לנים בריגה בחסותו של מאסטרו מסטיסלב רוסטרופוביץ'.

  מרינה הופיעה כסולנית עם התזמורות רבות, ביולי 2010 הקליטה מרינה כץ את הקונצ'רטו לצ'לו ולתזמורת של תמיר אקטע עם 42 נגנים מתוך התזמורת הפילהרמונית הישראלית בניצוח בנימין יוסופוב.

 • אלכסנדר סינילניקוב **

  אלכסנדר סינילניקוב

  אלכסנדר סינלניקוב סיים דוקטורט בנגינת צ'לו באקדמיה למוסיקה בסנט פטרסבורג ע"ש רימסקי-קורסקוב. הוא לימד במוסד זה והיה חבר בתזמורת הפילהרמונית סנט פטרסבורג וכן בתזמורת הסימפונית של תיאטרון קירוב. עלה ארצה בשנת 1990 ולימים הצטרף לתזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים. הוא פעיל בארץ ובעולם כסולן וכמבצע קאמרי.

 • אסתר ולאדארס

  אסתר ולאדארס

  אסתר ולאדרס  ילידת בטגוסיגלפה, הונדורס. בשנת   2006סיימה בהצטיינות את לימודיה התיכוניים. ב 2007 קיבלה מלגת לימודים באוניברסיטת וושבורן בארהב תחת הדרכתו של ד"ר סטיבן אליישע(צ׳לו)

  ב2009, המשיכה את לימודיה לתואר ראשון בבית הספר  הגבוה למוזיקה בסארגוסה שבספרד, תחת הדרכתו של דיוויד אפז'אניס(צ׳לו). ב2012   הופיעה כסולנית בפסטיבל המוזיקה של מרכז אמריקה בהונדורס   . בישראל לומדת לתואר שני באקדמיה   למוזיקה ומחול בירושלים תחת הדרכתו של  הפרופסור צביקה פלסר.         

  בשנת 2017 הצטרפה אסתר לשורות הקאמרטה הישראלית ירושלים 

   

קונטרבאס

 • דמיטרי רוזנצווייג *

  דמיטרי רוזנצווייג

  נגן הבס דמיטרי רוזנצווייג נולד בפברואר 1973. הוא רכש את השכלתו המוסיקלית בכמה אקדמיות למוסיקה כגון: אירקוטסק (רוסיה) ונובוסיבירסק. לפני שעבר לישראל, דמיטרי ניגן עם התזמורת הפילהרמונית האזורית של אירקוטסק ועם התזמורת הפילהרמונית האזורית של נובוסיבירסק. הוא הצטרף כנגן הבס הראשי של הקאמרטה בשנת 2001.

 • שי פקר

חליל

 • אסתי רופא *

  אסתי רופא

  החלילנית אסתי רופא נולדה בישראל בשנת 1976. היא סיימה את בית הספר הגבוה למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה בתל-אביב בשנת 2000. את לימודי התואר השני השלימה בבית הספר הגבוה למוסיקה במינכן וסיימה אותם בהצטיינות יתירה. אסתי הקליטה לרשתות טלוויזיה בארץ ובחו"ל, ביניהן תחנת הרדיו הגרמנית SWR והרדיו והטלוויזיה הדניים. אסתי רופא משמשת כחלילנית הראשית של הקאמרטה הישראלית ירושלים.

אבוב

 • מוקי זוהר *

  מוקי זוהר

  מוקי זוהר נולד בשנת 1973 בתל אביב. הוא החל את לימודי האבוב אצל סמדר שזר. למד אצל עמנואל אבול ברוטרדם והשלים תואר ראשון בביצוע באקדמיה למוסיקה באמסטרדם אצל יאן ספרונק. מוקי המשיך את לימודיו לתואר שני במלגה מלאה באוניברסיטת מינסוטה עם בזיל ריב. הוא הופיע כסולן עם תזמורת אוניברסיטת מינסוטה, השתתף בפסטיבלים בישראל, אירופה וארה"ב, בהם פסטיבל טאנגלווד שם הופיע עם הסימפונית של בוסטון תחת שרביטו של סייג'י אוסאווה. מוקי הופיע כסולן עם הפילהרמונית הישראלית תחת שרביטו של זובין מהטה . השתתף בהרכבים קאמריים עם טריו "אראטו" והאנסמבל הישראלי החדש. מכהן כאבובן ראשי בקאמרטה הישראלית ירושלים משנת 2000 עימה הוא אף מופיע כסולן. הוא מנגן על אבוב אשר "קרן התרבות אמריקה ישראל" סייעה ברכישתו.

 • אורי מירז

  אורי מירז

  אורי מירז מנגן מעל עשר שנים בתזמורת בתפקיד נגן אבוב וקרן אנגלית. בשנים האחרונות מנחה ומנגן בקונצרטים קאמריים לילדים ולנוער בפרויקט משותף בין החינוך המוסיקאלי במשרד החינוך והקאמרטה הישראלית.

  בנוסף לעבודתו בתזמורת הוא מטפל בשיטת אלבאום ומלווה ילדים ובוגרים המתמודדים עם קשיים תפקודיים שונים. אורי מתגורר בתל אביב עם בן זוגו פטריס, הכלבים בילי ולליק והחתול שמשון.

קלרינט

 • שירה אליסף *

  שירה אליסף

  שירה אליסף החלה את לימודי הקלרינט בהדרכתו של איליה שוורץ. שירתה כנגנית ראשונה בתזמורת צה"ל וסיימה את לימודיה בביה"ס למוסיקה שבאוניברסיטת תל אביב בכיתתם של מר רון זלקה ומר יבגני יהודין. זכתה שלוש שנים ברציפות בפרסים בתחרויות בית הספר למוסיקה בנגינת סולו ובמלגות קרן התרבות אמריקה ישראל משנת 1999-2007 בהצטיינות. לאחר לימודיה, הצטרפה לשורות הסינפונייטה הישראלית באר שבע כקלרניתנית ראשונה.

  כסולנית הופיעה עם תזמורות שונות ביניהן התזמורת הקאמרית הישראלית, תזמורת הסינפונייטה הישראלית באר שבע ותזמורת בית הספר ע"ש בוכמן-מהטה. שירה מרבה לנגן מוסיקה קאמרית והקליטה פעמים רבות לרדיו ולטלויזיה החינוכית. השתתפה בסיורי התזמורת הפילהרמונית הישראלית תחת שרביטו של מאסטרו זובין מהטה כקלרניתנית ראשונה וכן כנגנית קלרנית פיקולו.

  כיום שירה היא הקלרניתנית הראשית של תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים.

בסון

 • מאוריציו פאז *

  מאוריציו פאז

  מאוריציו פאז נולד בקוסטה ריקה. ניסיונו התזמורתי החל כשהיה בן 17, אז הוצע לו תפקיד הבאסוניסט הראשי בסימפונית הלאומית של קוסטה ריקה. מאז החזיק בתפקידים ראשיים בתזמורות שונות בארץ. במשך עשר שנים ניגן כבאסוניסט סוליסט בתזמורת האופרה הישראלית החדשה תחת ניצוחם של מאזל, מהטה, גרגייב ואבאדו.

  כנגן מוסיקה קאמרית הוא ניגן, בין היתר, עם שלמה מינץ, מוריס בורג ופרנק באומן. ניגן בפסטיבלים חשובים כגון: שוולזויגהולשטיין, פסטיבל הים האדום, פסטיבל ישראל, ועוד.

  פאז כיום הוא הבאסונסט הראשון בתזמורת הקאמרטה, הוא גם חבר מייסד של חמישית כלי הנשיפה הישראלית החדשה ומורה באקדמיה למוסיקה על שם רובין באוניברסיטת תל אביב.

 • קריסטיונס גריגס

  קריסטיונס גריגס

  קריסטיונס גריגס נולד בשנת 1983 בווילנה, ליטא. הוא קיבל את התואר הראשון שלו באקדמיה למוסיקה של ליטא. את לימודיו המשיך באקדמיה המלכותית הדנית ובאקדמיה למוסיקה מאלמו, שם הוא סיים את התואר השני שלו. בשנת 2009 הוא הגיע לארץ והתקבל לבית הספר למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה. קריסטיונס הצטרף לקאמרטה הישראלית ירושלים בשנת 2010.

קרן

 • אלון ראובן *

  אלון ראובן

  את לימודיו בקרן יער החל אלון ראובן בגיל 10 עם המורה יעקב קלינג. בגיל 12 כבר הופיע כסולן, ועד שירותו הצבאי הספיק להופיע כסולן עם תזמורות, במשכן הנשיא ובהופעות רדיו וטלוויזיה. לאחר השלמת לימודיו בארה"ב (אצל הסולן דיויד ג'ולי) ובהונגריה (פרידריך אדם), ניגן כנגן ראשון בתזמורת הקאמרית הקיבוצית ובתזמורתו הנוכחית - הקאמרטה הישראלית ירושלים. בתחום המוסיקה הקאמרית הופיע אלון ראובן בכל הסדרות הקאמריות והפסטיבלים המובילים בארץ, עבד עם אנסמבל "וילה מוסיקה" (גרמניה) וזאת בנוסף לנגינתו כסולן בארץ ובחו"ל. אלון ראובן פעיל מאוד כמורה וכמנחיל מורשת הנגינה בקרן היער לתלמידים צעירים ובוגרים כאחד, ומנגן על קרן אשר נרכשה בסיוע "קרן התרבות אמריקה ישראל". לאחרונה הושק דיסק הסולו הראשון שלו, “HORNQUEST” , עם זמרת הסופרן קרן הדר והפסנתרן יוני פרחי, ע"י חברת "מרידיאן" הבריטית.

 • רותי ורון

  רותי ורון

  רותי ורון החלה את לימודיה בקרן יער אצל יעקב קלינג, והמשיכה אצל יעקב מישורי וג'יימס קוקס. השתלמה בארה"ב אצל פיטר לנדגרין ואצל ריינר דה'אינטיניס.
  נתמכה לאורך כל לימודיה במלגות מטעם קרן התרבות אמריקה- ישראל. השתתפה בפסטיבלים רבים, ביניהם שלזוויג- הולשטיין, רולנס- אק, וכפר בלום.
  הופיעה כסולנית עם רוב התזמורות בארץ (תזמורת סימפונית חיפה, סימפונית ראשל"צ, סימפונית ירושלים, הקאמרטה הישראלית, הקאמרית הקיבוצית).
  מ-1991 חברה בתזמורות בארץ, מנגנת בהרכבים קאמריים, ומורה לקרן יער.

טימפני וכלי הקשה

 • קרן פנפימון זהבי *

  קרן פנפימון זהבי

  ילידת ארצות הברית, בוגרת University of California וState University of New York עם התמחות בביצוע מוסיקה מודרנית. הופיעה כסולנית, נגנית קאמרית ומתופפת בצפון אמריקה, אירופה, אסיה והמזרח התיכון. הופיעה כנגנית אורחת עם כל התזמורות החשובות בארץ, כולל הפילהרמונית הישראלית, בפסטיבלים חשובים (פסטיבל ישראל, ימי המוסיקה הקאמרית בכפר בלום וכו') ועם קבוצות קאמריות (בארוקדה, סולני תל אביב, מוסיקה נובה, אנסמבל המאה עשרים ואחד ועוד) מקליטה לתקליטורים, סרטים ורדיו בארץ ובחו"ל. מנגנת טימפני בתזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים מאז עונת 2009 .

* נגן ראשי
** משנה לנגן ראשי